XEROX


Jedną z podstawowych cech biznesu jest to, że z zasady jest on nieprzewidywalny. Znajduje się on w nieładzie i stale się zmienia – niekiedy przypadkowo, niekiedy zgodnie z planem. Zwycięskie firmy nawigują po tym nieprzewidywalnym morzu dzięki temu, że technika, oprogramowanie i procesy robocze stanowiące ich rdzeń działają tak efektywnie i skutecznie, jak to możliwe. Xerox doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Jesteśmy czołową międzynarodową korporacją zajmującą się zarządzaniem procesami biznesowymi i dokumentami. Nasze rozwiązania techniczne, doświadczenia i usługi sprawiają, że firmy naszych klientów mogą działać efektywniej i skuteczniej w każdej sytuacji.

Dzięki silnej współpracy z firmą Xerox nasi klienci sa gotowi na prawdziwy biznes.

logo Xerox

STEROWNIKI

Aby zainstalować urządzenie wielofunkcyjne Xerox podłączone do sieci postępuj zgodnie z poniższymi krokami:

 1. Pobierz sterownik Global Print Driver (PCL6 lub PostScript) tutaj. Sterownik uniwerstalny dla wszystkich rodzajów maszyn oraz Windows.
 2. Zaistaluj pobrany plik.
 3. Po instalacji pliku automatycznie powinno otworzyć się okno dodawania nowego urządzenia/drukarki – jeśli tak się stanie przejdź do punktu 5.
 4. Jeśli nie otworzyło się żadne okno wejdź Panel Sterowania-> Sprzęt i dźwięk-> Urządzenia i Drukarki-> prawy przycisk myszy-> Dodaj urządzenia i drukarki.
 5. W otwartym oknie wybieramy drukarka sieciowa i/lub jeśli odrazu nastąpiło wyszukanie drukarki zaznaczamy ją i klikamy dalej.
 6. (Punkt opcjonalny – nie musi się pojawić)Zaznaczamy, że chcemy zainstalować nowy sterownik.
 7. W kolejnym oknie klikamy przeglądaj i wchodzimy do folderu  C:\Xerox\X-GPD… w tym folderze będzie do wybrania już tylko jeden plik. Zaznaczamy go i klikamy ok.
 8. W oknie powinna pojawić się pozycja Global Print Driver. Zaznaczamy ją i klikamy dalej.
 9. Rozpocznie się instalacja. W kolenych oknach dostaniemy zapytania czy chcemy udostępnić tę drukarkę oraz czy drukarka ma być drukarką domyślną – użytkownik zaznacza wedle uznania.
 10. Drukujemy stronę testową w celu sprawdzenia czy drukarka została zainstalowana poprawnie.

Uwagi:

Jeśli poczas drukowania strony testowej wydrukowały się dwie kartki tzn. że mamy włączoną opcję druku identyfikatora pracy. Aby ją wyłączyć należy postępować zgodnie z poniższymi krokami:

 1. Panel Sterowania->Sprzęt i dźwięk->Urządzenia i Drukarki->prawy przycisk myszy na naszej drukarce->Właściwości drukarki( Nie „Właściwości”)
 2. W otwartym oknie w zakładce ogólne klikamy przycisk Preferencje…
 3. W otwartym oknie przechodzimy do zakładki Zaawansowane, a następnie Opcję Indentyfikator pracy ustawiamy na „Wyłącz identyfikator pracy”. Opcja może znajdować się w Zaawansowane – ustawienia lub Wyjście lub Papier (w zależności od maszyny) – poszczególne listy rozwijamy klikając na znaczek „+”
 4. Po zanzaczeniu opcji klikamy przycisk Zastosuj i zamykamy okno.